polski english

Producent basenów

akcesoria do basenów

Układy filtrujące do basenów

Filtr piaskowy ze złożem, pompą i złączkami.

Filtry do basenów

Pompy do basenów

Samozasysająca pompa z silnikiem chłodzonym powietrzem (norma IP55) z automatycznym bezpiecznikiem termicznym. Odporna na wodę zasoloną lub chlorowaną. Wszystkie elementy tłoczone wzmacniane są materiałem “Permaglass”. Wirnik wykonany z “Norylu” na gwincie z brązu, łożysko teflonowe z węglową uszczelką. Pompa posiada pre-filtr z koszyczkiem i przezroczystą, łatwo otwieraną pokrywą z tworzywa “Lexon”.

Pompy do basenów
 

Filtry piaskowe

Filtr wykonany z polimerycznego tworzywa z automatycznym zaworem odpowietrzającym. Głowica filtra typu ”Vari-Flo” zaopatrzona jest w manometr i szklany wziernik płukanej wody. Rączka umożliwia łatwy wybór jednej z 6 pozycji pracy: filtrowanie, płukanie filtra, wyrzut wody z basenu, ułożenie złoża piaskowego, zamknięcie przepływu i obieg wody poza filtrowaniem. Zbiornik odporny jest na korozję. Może pracować w zmiennych warunkach pogodowych. Podstawa wykonana z ABS daje dużą stabilność zbiornika.

filtry piaskowe basenowe

Automatyka - układy sterująceAutomatyka do basenów
 

Oświetlenie podwodneOświetlenie podwodne

Elementy Jet-Stream i hydroterapiiElementy Jet-Stream i hydroterapii
 

Przeciwprąd wodyPrzeciwprąd wody

Ogrzewanie wodyogrzewanie basenowe
 

Nakrycia basenówNakrycia basenów

Bąbelkowa folia słonecznaBąbelkowa folia słoneczna do basenów
 

Zadaszenia z aluminiumzadaszenia basenowe

SchodySchody basenowe
 

Odkurzacze samojezdneOdkurzacze basenowe samojezdne

ŚlizgawkiŚlizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe Ślizgawki basenowe
 

Oku - ogrzewanie słoneczne basenu w obiegu bezpośrednim

Panele słoneczneZnacie ten problem. Basen na zewnątrz bez ogrzewania jest tylko w ciągu 3-4 tygodni w szczycie lata przyjemnie ciepły - zbyt krótko, biorąc pod uwagę wysokie koszty inwestycyjne i koszty utrzymania, których wymaga. Basen kryty musi być ogrzewany przez cały rok, również w środku lata. Ogrzewanie basenu z wykorzystaniem tradycyjnych nośników energii niesie z sobą bardzo wysokie koszty i zanieczyszczenie środowiska. Energia słoneczna znajduje tu swoje idealne zastosowanie. Nie potrzebne są bardzo wysokie temperatury, aby ogrzać dużą ilość wody, chodzi właśnie o to, by przy dużym przepływie wody wykorzystać stosunkowo niskie temperatury. Jest to możliwe przy zastosowaniu oku- ogrzewanie słoneczne basenu. Ucieszycie się Państwo na pewno z zastosowania tego urządzenia, mając zawsze przyjemnie ciepły basen, Przy rozsądnych kosztach inwestycyjnych bezpłatnie niewyczerpalne źródło energii. Postępowa technologia - to Państwa wkład w ochronę środowiska.

 

Art.-nr1000


Ze wspólną rurą zbiorczą Ø 40 mm i 2 przyłącza 025 mm; długość 1320 mm, szerokość 820 mm - 1.08 m2
Producent basenów

Art.- Nr 1001


Z 4 przyłączami Ø 25 mm; długość 1280 mm - szerokość 820 mm - 1.05 m2.
Producent basenów
 

Art. 1002 (bez ilustracji)
Ze wspólną rurą zbiorczą Ø 40 mm na obydwu wąskich końcach; długość 1360 mm - szerokość 820 mm - l. 12 m2

Warianty montażu urządzenia

A/ Eksploatacja z użyciem pompy filtrującej nad zaworem silnika z regulacją temperatury. Ten wariant montażu można w zasadzie wybrać wtedy, jeżeli pochłaniacz jest zamontowany nie wyżej niż 6 m. nad poziomem wody. W przewodzie ciśnieniowym urządzenia filtrującego jest zamontowany trójwpustowy zawór kulowy silnika. Przez regulowanie temperatury kurek przełącza się wtedy, gdy temperatura w pochłaniaczu jest wyższa niż temperatura wody w basenie. Prąd filtracyjny będzie wtedy wpompowywany przez pochłaniacz. Ogrzana woda płynie przez część T z powrotem do obiegu filtrującego.

B/ Eksploatacja zintegrowana z oddzielną pompą i regulatorem temperatury w obwodzie filtrującym W niektórych wypadkach uzasadniona, względnie konieczna jest instalacja oddzielnej pompy w ogrzewaniu słonecznym. Np. jeżeli dopuszczalna wysokość od lustra wody do powierzchni pochłaniacza wynosi więcej niż 6 m. Woda odgałęzia się nad częścią T przed urządzeniem filtrującym i jest wpompowywana za pomocą dodatkowej pompy przez pochłaniacz. Ta pompa jest włączana za pomocą regulatora temperatury, co gwarantuje, że działanie tej pompy jest rzeczywiście energooszczędne. Filtr i pompa słoneczna są regulowane niezależnie od siebie. Wbudowanie zaworu zwrotnego jest celowe zarówno w obiegu słonecznym jak i filtrującym.

C/ Eksploatacja z własną pompą i regulatorem temperatur - orurowanie niezależne od obiegu filtrującego. Ten wariant wybiera się wtedy, gdy orurowanie filtracyjne nie jest możliwe. Przez rurę głębinową woda będzie pobierana z basenu, wpompowywana przez pochłaniacz i ogrzana znów doprowadzana do basenu. Dzięki regulatorowi temperatury jesteśmy pewni, że pompa działa energooszczędnie. Przy wmontowaniu pompy nad lustrem wody i przy dopuszczalnej wysokości ponad 5 m, powinien być wbudowany zawór zwrotny.

Części składowe:

 1. oku-pochłaniacz
 2. urządzenie do regulacji temperatury OE l
 3. urządzenie filtrujące
 4. wlot i wylot obiegu słonecznego
 5. trój-wpustowy zawór kulowy silnika
 6. czujnik temperatury pochłaniacz
 7. czujnik temperatury basenu
 8. odpowietrznik
 9. zawór kulowy (hamowanie spadku prądu)
 10. kurek umożliwiający opróżnianie basenu
 11. pompa obiegu słonecznego 12- zawór zwrotny

Woda z basenu może z każdej strony przepływać przez pochłaniacz - montaż jest możliwy zarówno na długości jak i na szerokości basenu. Przyłączenie kolejnych szeregów pochłaniaczy wg Tichelmanna (jednakowe przewody dla każdego szeregu). Nie polecamy połączeń kolejnych (jeden za drugim) więcej niż ośmiu pochłaniaczy.

Komentarz

Zalecane powierzchnie absorbcyjne (pochłaniające) w % powierzchni basenu na zewnątrz z zadaszeniem lub krytego (od początku maja do końca września). Wzrost temperatury 4 - 7°C w porównaniu z basenami nieogrzewanymi.

Producent basenów Producent basenów Producent basenów

Kąt nachyleniaKierunek nachylenia
Powierzchnia
pochłaniania
(absorbcji)
w%
górnej
powierzchni
basenu
wschodni poł.-wsch. południowy poł.-zach. zachodni
90°9080707585
60°8065556070
45°7060505565
30°6055455055
15°5550505055
5050505060

Przy braku zadaszenia należy wybrać powierzchnię pochłaniacza o 50% większą. Należy uwzględnić też strefowe różnice w godzinach emisji światła słonecznego przy zwiększaniu lub zmniejszaniu do 20% powierzchni pochłaniania.